2020,сәуір,21 «ҮЗДІК ЖАС ҒАЛЫМ – 2020» ЖОБАСЫНЫҢ ЖЕҢІМПАЗДАРЫН ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ

• Published on Tuesday, 21 April 2020 10:08

2020 жылдың 13-17 наурызы аралығында Нұр-сұлтан қаласында «Бөбек» Жалпыұлттық қозғалысы қауымдастық нысанындағы заңды тұлғалар бірлестігі Қазақстан ғалымдары Конгресімен бірлесіп, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдерінің «Үздік жас ғалым-2020» I халықаралық басылымы аясында VІII халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция өткізді. Біздің музыкалық-теориялық пәндердің оқытушысы, МТБ меңгерушісі, АлтМУ 2 курс аспиранты, ФиД – Фрадкина Гелла Борисовна (І дәрежелі диплом) осы жобаға «Круг мотивов в сюжетно-тематикалық картине казахстанских художников 1920-1920-х годов XX века» атты ғылыми мақаланы ұсынды, ғылыми жетекшісі: өнертану докторы, ФиД деканы, Нехвядович Лариса Ивановна (алғыс хат). Бұл ғылыми жұмысты ең үздіктердің бірі ретінде атап өтіп, 13 томдық басылымға ие болды. Конкурсқа Қазақстан Республикасы, Ресей Федерациясы, Украина Республикасы, Тәжікстан Республикасы, Қырғызстан Республикасы, Беларусь Республикасы, Түркия Республикасы, Молдова Республикасы, Әзірбайжан Республикасы, Словения Республикасы және т.б. ғылым, мәдениет және білім саласындағы 150 маман қатысты. Конференцияның тілдік ауқымы әсерлі. Олар: қазақ, орыс, украин, поляк, ағылшын, француз, белорус, грузин, армян, әзірбайжан, өзбек, тәжік, қырғыз, молдаван, моңғол, түрікмен.
Бұл жобаның басты мақсаты ғылым мен мәдениетте, білім мен өндірісте инновациялық технологияларды қолдану арқылы жаңа ғылыми-практикалық нәтижелерді талқылау болатын алғашқы ғылыми журналды құру болды. Сондай-ақ идеялармен алмасу және зерттеуде қазіргі заманғы бағыттарды іздеу; оқу, ғылыми және өндірістік ұйымдардың ынтымақтастығын нығайту; жаңа байланыстар орнату және жастарды ғылыми ізденіске тарту. Мақала Ресейлік ғылыми дәйексөз индексі (РҒДИ) (Мәскеу қ., Ресей). Ғылыми Электронды кітапхана сайтында метадеректерді орналастыру жоспарлануда eLIBRARY.RU (https://elibrary.ru ISSN халықаралық коды (Франция), ғылыми журнал берілген басылым сайтында электронды жинақта орналастырылады .www.bobek-kz.com). конференция 17 наурызда жойылды, баспа жинағы, диплом және медаль 30 сәуірден кейін жіберіледі.
Мамандардың кәсіби өзін-өзі жүзеге асыруына және олардың өңірлік және жаһандық сипаттағы өзекті мәселелерді шешуге қатысуы үшін жаңа ғылыми платформа, кеңістік құрылды.
Халықаралық ғылыми журналды шығару студенттер, магистранттар, аспиранттар үшін тамаша мүмкіндік, ғылыми жұмыстарды ашып, ғылым мен білім ынтымақтастығының іргетасын қалады!