2019,қараша,06 Ахмет Жұбанов атындағы Халықаралық жас орындаушылар сайысы

• Published on Wednesday, 06 November 2019 11:57

2019 жылдың қазан айының 27 жұлдызы мен қараша айының 1 жұлдызы аралығында Алматы қаласында ҚР Мәдениет және спорт Министрлігінің демеуімен Ахмет Жұбанов атындағы Халықаралық жас орындаушылар конкурсы өтті. Жас дарындар келесі номинацияларда сайысып, өз өнерлерін көрсетті: ішекті аспаптар, ағаш және мыстан жасалған үрмелі аспаптар.
Конкурста Қазақстан Республикасының, Өзбекістанның дарынды балаларға арналған мамандырылған білім мекемелерінің оқушылары: А.К. Жұбанов атындағы дарында балаларға арналаған РҚМММИ (Алматы қ.), ҚазҰӨУ (Нұр-Сұлтан қ.), Қарағанды қаласының дарынды балаларға арналған мамандырылған музыкалық мектеп-интернаты (Қарағанды қ.), «Музыкалық колледж- дарынды балаларға арналған музыкалық мектеп интернат» Кешені» ММ (Павлодар қ.), «Өнер колледжі- музыкалық-эстетикалық бейімдегі дарынды балаларға арналған мамандырылған музыкалық мектеп-интернат» ММ (Петропавл қ.), Р.М. Глиэр ат. РММАЛ (Ташкень қ.)
Мыстан жасалған үрмелі аспаптар номинациясының қазылар алқасының төрағасы - РФ әртісі, П.И. Чайковский ат. Мәскеу Мемлекеттік консерваториясының Профессоры, мыстан жасалған үрмелі аспаптар кафедрасының меңгерушісі Владимир Степанович Шиш (валторна).
Ағаштан жасалған үрмелі аспаптар номинациясының қазылар алқасының төрағасы - оркестрлік, дирижерлік-хорлық факультеттің және халық аспаптарының факультетінің деканы. М.И.Глинки ат. Новосібір мемлекеттік консерваториясының үрмелі және соқпалы аспаптардың профессоры М.В. Аунс (кларнет).
Конкурс қорытындысы
«Мыстан жасалған үрмелі және соқпалы аспаптар »
Кіші топ:
Ж.Түрегелді – 2 дәреже лауреаты (труба) – В.А. Шлегель сыныбы, концертмейстер А.Б. Куминов.
О. Магомет - 3 дәреже лауреаты (валторна) - В.А. Шлегель сыныбы, концертмейстер А.Б. Куминов.
Орта топ:
Д. Борисов - 2 дәреже лауреаты (валторна) - В.А. Шлегель сыныбы, концертмейстер А.Б. Куминов.
А. Лагутик - 3 дәреже лауреаты (труба) - В.А. Шлегель сыныбы, концертмейстер А.Б. Куминов.
Ересектер тобы:
«Ағаштан жасалған үрмелі және соқпалы аспаптар » номинациясы
Орта топ:
Е. Карандашова - 3 дәреже лауреаты, А.Ш. Тен сыныбы, Н.Н. Пономарева концермейстер.
Ересек тобы:
Д. Тен – дипломант (кларнет), Д.А. Усенов сыныбы, Н.Н. Пономарева.